Wystrój wnętrz

Łazienka w stylu loft

Kiedy chcemy zrobić gruntowny remont łazienki lub zaaranżować jej deweloperskie, nieukończone wnętrze warto poświęcić trochę czasu na zorientowanie się w trendach. Możemy skorzystać z gotowych rozwiązań przez biuro projektowe lub samodzielnie stworzyć projekt. Nowoczesna łazienka w klimacie loftowym to trend ostatnich lat. Jakie elementy będą pasowały do takiego wystroju?

Łazienka w stylu loftowym

Klimat loftowy

Nazywany także jako styl industrialny lub przemysłowy powstał na skutek adaptacji opuszczonych budynków fabrycznych, hal, magazynów, których fatalny stan odstraszał inwestorów, ale przyciągał uwagę artystów. To oni zaczęli przeobrażać zaniedbane pustostany w miejsca swojego azylu, pracowni a nawet mieszkań. Od kilku lat ten model aranżacji jest pożądany. Czy sprawdzi się w łazience?

Mieszkanie jako całość powinno być urządzone w sposób spójny, raczej w jednym stylu. Wykonując projekt loftowy, łazienka powinna go zachować. Główne kolory tego stylu to wszelkie odcienie szarości, czerń, biel i naturalne materiały typu: drewno, kamień, cegła, metalowe akcenty.

Łazienka w stylu loft

Beton i szkło w łazience

Betonowe pyty mogą być za ciężkie, szczególnie gdy łazienka nie jest duża, wówczas możemy sięgnąć po tynk dekoracyjny, który nadaje efekt betonu. Właściwie położony odda charakterystykę naturalnego betonu, z przebarwieniami, niedoskonałościami, ubytkami. Ważne jest, aby zabezpieczyć go lakierem bezbarwnym, który spełni rolę ochraniacza przed wodą czy detergentami.

Konkurencją dla betonu jest cegła, ta zachowana, często jest odkrywana w starych kamienicach. Można zostawić ją w pierwotnej kolorystyce lub pobielić. Przy nowych projektach stawia się ceglaną ścianę lub stosuje płytki imitujące cegłę.

Kabina prysznicowa w stylu industrialnym będzie stanowiła serce łazienki, przyciągała wzrok swoją oryginalną konstrukcją. Wybór jest ogromny, postawmy na projekt, który jest solidny i dobrze wykonany, szkło hartowane najwyższej jakości i odpowiedniej grubości. Codzienne użytkowanie wpływa na materiał, szczególnie, gdy elementy szkła łączą się z metalem. Dlatego wybierzmy certyfikowaną kabinę, która posłuży na lata.

Industrialna łazienka

Szafka pod umywalkę i pozostałe wyposażenie

Połączenie drewna i metalu nadaje loftowego looku. Szafka pod umywalkę z tych materiałów będzie pasować do całości. Jeszcze lepiej, gdy kupimy szafkę na wymiar, wykonaną ręcznie np. znajdując polecany zakład stolarski, który wykona projekt. Jeśli nasza łazienka nie należy do tych najmniejszych i mamy wolną do zagospodarowania przestrzeń, rozważmy wstawienie dodatkowej szafki. Może to być szklana gablota, na której ustawimy eleganckie kosmetyki.

Klimat loftowy

Styl loftowy w pierwszym skojarzeniu jawi się jako dość surowy i zimny, ale możemy go przełamać drobnymi akcesoriami tj. kwiaty, oryginalna armatura, oświetlenie, duże lustro czy nietypowy obraz.