Domowa lodówka na wino
Lodówka na wino to zaiste stylowy dodatek do wnętrza. Nie znajdziemy jej w typowym domu z różnych względów. Najczęściej przez brak miejsca i potrzeby na tego typu urządzenie. Jednakże, dla konesera szlachetnego trunku, chłodziarka do wina może być niezbędnym elementem. W przeciwieństwie do klasycznej lodówki, ta do wina lepiej i stabilniej będzie utrzymywać oraz rozprowadzać temperaturę. Jakie rodzaje lodówek na wino proponuje rynek i jak wpasować do projektu mieszkania ten można rzec koneserski gadżet? Zapraszamy do lektury.
Lodówka do wina i jej zalety
Lodówki na wino są zaprojektowane do utrzymania stałej, odpowiedniej temperatury, która jest niezmiernie ważna dla prawidłowego starzenia się i przechowywania wina. Posiada oddzielne strefy chłodzenia (najczęściej jest dwustrefowa). Czyli pozwala na przechowywanie różnych rodzajów wina (białego i czerwonego) przy ich idealnych temperaturach. Utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności i zapobiega wysychaniu korków. Ponadto, cyfrowy termostat umożliwia precyzyjne ustawienie i monitorowanie temperatury.
Lodówka lodówce nie równa – jakie są ich rodzaje
Mała lodówka do wina wolnostojąca jest niezależnym urządzeniem, które można umieścić tak naprawdę w dowolnym miejscu w domu. Jest dostępna w różnych rozmiarach i kształtach. Na pewno znajdziemy odpowiednią dla naszych preferencji. Model idealny dla osób, które zaczynają swoją przygodę z winem albo mają ograniczoną przestrzeń. Mieści zazwyczaj od 6 do 20 butelek.
Lodówka na wino do zabudowy zapewnia spójny wygląd kuchennych mebli. Robiona na zamówienie i dostosowana do projektu kuchni. Występuje w dwóch odsłonach: z frontem tożsamym z frontami szafek kuchennych, lub wbudowana w całość, ale bez frontu, za to z szybą. Wariant jest spotykany także jako wbudowana lodówka na wino w wyspie kuchennej. Ciekawe rozwiązanie, które jest praktyczne i eleganckie.
Lodówka na wino elementem w projekcie domu
Lodówka do wina może być ciekawym punktem podczas projektowania wnętrza. Trzeba przyznać, że dodaje elegancji i wyrafinowania każdemu pomieszczeniu. Niezależnie czy jest to kuchnia, salon czy domowa piwniczka. Nowoczesny lub klasyczny wygląd chłodziarki na wina pozwala na łatwe wkomponowanie w istniejący styl wnętrza, przy czym modele do zabudowy mogą być niemal niewidoczne. Wtapiają się bowiem w linię szafek.
Zaś wolnostojące lodówki są projektowane z myślą o ich wyeksponowaniu. W takich modelach zastosowane oświetlenie LED prezentuje wino w atrakcyjny sposób i subtelnie podkreśla teksturę i kolor butelek. Aranżacja jest intrygująca i oryginalna.
Umiejętne umiejscowienie lodówki na wino tworzy przytulny kącik degustacyjny, gdzie możemy cieszyć się winem w klimatycznej atmosferze.
Styl loftowy – jaka lodówka będzie pasować
Styl industral/loft jest bardzo charakterystyczny i nie da się go pomylić z żadnym innym. Cechuje się pewnego rodzaju surowością i naciskiem na konkretne materiały tj. beton, drewno, metal, szkło. Wybierając lodówkę na wina do wnętrza industrialnego, zwracamy uwagę na jej materiał (stal nierdzewna, szczotkowane aluminium, szkło) i prostą, minimalistyczną formę. Wolnostojący wariant podkreśli oryginalny design wnętrza, a dodatkowe podświetlenie ledowe zaakcentuje niebanalny sprzęt w domu.
Lodówka na wino w aranżacji klasycznej
Kiedy wybieramy lodówkę do wnętrza klasycznego, szukajmy modeli, które łączą nowoczesne funkcje z tradycyjnym wyglądem. Cechują się one przede wszystkim: klasyczną estetyką, zdobieniami i drewnianym wykończeniem/zabudową. Chłodziarka na wino musi współgrać z resztą zabudowy i mebli, harmonia i spokój muszą być zachowane w tej stylistyce. Nie dajmy się zwieść pozorom – model tradycyjny może być jednocześnie naszpikowany extra funkcjami i spełniać wysokie oczekiwania.
Nowoczesna chłodziarka do wina
Lodówka do wina pasująca do stylu modern powinna cechować się minimalistycznym designem, prostą formą i zaawansowanymi technologicznie funkcjami. A dodatkowo:
- kolorystyka dopasowana do całości – konkretny kolor, biel lub czerń,
- oświetlenie LED,
- niezabudowany, szklany front ukazujący wnętrze.