Wyposażenie

Dywanowe inspiracje do dużego pokoju

Kiedyś w naszych domach dywany i wykładziny były stałym elementem wyposażenia, szczególnie pożądane były te tureckie modele, duże i wzorzyste. Nieliczni posiadali wówczas podłogi drewniane czy parkiety. Potem nastąpił przełom i dywany odeszły do lamusa na rzecz podłogi panelowej imitującej drewno lub prawdziwej drewnianej. Zaczęto stosować także płytki ceramiczne, niekiedy wyłożone na całym metrażu domu. Obecnie dywany i wykładziny wracają do łask, a stało się to dzięki ogromnemu wyborowi. Sklep z dywanami oferuje rozmaite rozmiary, kolory i kształty, więc możemy mieć pewność, że uda nam się wybrać ten odpowiedni do naszego pokoju.

Kolorowy dywan

Jaki fason do eleganckiego dużego pokoju?

Ciekawą propozycją będzie dywan art deco, który charakteryzuje wykorzystaniem geometrycznych kształtów i jest bardzo gustowny. Ten styl wybierany jest przez osoby, które cenią jakość i dobry smak, a wnętrze ich salonu jest miejscem bardzo wyszukanym.

Dywan art deco

Dywan art deco

Dywany vintage

Stylistyka tych dywanów nawiązuje do minionych lat, zwykle są to kompozycje celowo postarzane, ale również wielobarwne i nadają się do pomieszczeń urządzonych w klimacie dawnych czasów. Co można przez to rozumieć? Salon wyposażony w meble, które zostały upolowane na targu staroci i odnowione, lub oldchoolowy, stary fotel, który przeszedł renowację. Dywan vintage dopełni ten look.

Dywan vintage

Dywan vintage

Dywany klasyczne

Często są to produkty robione ręcznie w manufakturach z historią, gdzie dba się o jakość materiałów i wykonanie. Egzemplarze wełniane ocieplą pokój i dodadzą szlachetności. Klasyka nie musi być nudna, na pewno wyszukamy wyjątkowy dywan w ofercie wielu wspaniałych okazów.

Dywan klasyczny

O dywan należy dbać

Dywan w pokoju pełni rolę dekoracyjną, wydziela strefę do zabawy lub odpoczynku. Sprawia, że czujemy ciepło pod stopami a nasze zwierzaki bardzo lubią się na nim potarzać. Ważnym aspektem jest pielęgnacja dywanu, jego regularne odkurzanie i czyszczenie. W dzisiejszych czasach technologie tworzenia są na bardzo wysokim poziomie i materiały, z których dywany są produkowane mają właściwości, dzięki którym łatwo usunąć zanieczyszczone miejsce. 

Poza tym wybierając model do naszego domu wybierzmy taki, który potencjalnie sprawi nam jak najmniej problemu z utrzymaniem czystości. Jeśli mamy w domu koty lub psa, które gubią sierść, dywan typu włochacz nie będzie dobrym wyborem. W każdym sklepie z dywanami możemy skonsultować nasze wątpliwości i dokonać najlepszego zakupu.

Kot na dywanie