Wyposażenie

Oryginalna umywalka nablatowa odmieni łazienkę

Umywalki nablatowe sprawdzą się w każdej łazience, ale jeśli się zdecydujemy na taki właśnie model powinniśmy dobrze dobrać jej kształt i rozmiar. Dlaczego jest to istotne? Ponieważ mała, fikuśna umywalka nie będzie praktyczna w codziennym użytkowaniu. Fenomenalnie sprawdzi się w drugiej łazience, gdzie będzie głównie służyła do umycia dłoni.

umywalka nablatowa

Umywalki nablatowe w oryginalnym stylu

Urządzając łazienkę w konkretnym stylu musimy pamiętać, aby całość była spójna. Jeśli umywalka ma być głównym akcentem, reszta wyposażenia nie może jej przytłaczać. Jak zatem sprawić, aby nasz projekt był zachwycający, ergonomiczny i wyjątkowy? Możemy doradzić się projektanta wnętrz lub postawić na własny gust. Ważne, aby mieć na uwadze kilka podstawowych zasad.

W mniejszych łazienkach użycie zbyt ciemnych kolorów może sprawić optyczne pomniejszenie wnętrza, ale już podkreślenie jednej ze ścian ciemniejszym kolorem nada jej charakteru. Czy zamocowanie umywalki nablatowej w niecodziennym wydaniu będzie pasowało do reszty wyposażenia? Gdy użyjemy kolorów współgrających z barwą umywalki na ścianie gdzie będzie umieszczona, efekt powinien być ujmujący.

umywalka nablatowa

umywalka nablatowa

umywalka nablatowa

Kolejną regułą jest zastosowanie armatury łazienkowej z jednej linii do umywalki, wanny lub prysznica. Często producenci posiadają w ofercie zestawy zawierające pasujące baterie pokryte powłoką galwaniczną w kolorze (srebro, odcień złota, czerń).

umywalka nablatowa

Odpowiednie dodatki dekoracyjne sprawią, że pomieszczenie będzie przytulne i klimatyczne, nie można jednak przesadzić z ich ilością. Im mniej przedmiotów tym lepiej, zwłaszcza kiedy wnętrze nie jest zbyt duże. Nie chcemy czuć się przytłoczeni nadmiarem.

Jakie są obecne trendy?

Bardzo modne stały się ceramiczne umywalki nablatowe robione ręcznie. Precyzja wykonania i design oszałamiają. Produkty są kilkukrotnie szkliwione i wypalane, przez co uzyskują trwałość i szczelność. Można złożyć zamówienie na wybrany wzór i kolor, a czas oczekiwania na dostawę wynosi ok. 4 tyg. Wybór takiego rozwiązania daje gwarancję na posiadanie jedynej w swoim rodzaju przepięknej umywalki. Minusem jest wyłącznie cena, ale jak to bywa przy ręcznej produkcji musi być ona wyższa od standardowej (od 800zł. do kilku tysięcy).

umywalka ceramiczna

umywalka ceramiczna
umywalka ceramiczna