Aranżacje

Prysznic walk-in w różnych odsłonach stylistycznych

Aranżowanie łazienki to taka wisienka na torcie, kiedy remontujemy całe mieszkanie. Chcemy, aby stylistycznie była wpasowana w wiodący motyw metamorfozy naszych czterech kątów. Czy prysznic walk-in nadaje się do każdego stylu? Jakie są plusy takiego rozwiązania kąpielowego? Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi trendami i garścią inspiracji do zaplanowania wystroju swojej łazienki z prysznicem walk-in w roli głównej!

Prysznic walk-in

Prysznic walk-in i jego zalety

Prysznic typu walk-in to rodzaj prysznica, który charakteryzuje się brakiem progu lub niskim progiem wejściowym. Może mieć drzwi, szklany panel lub ściankę, ale nie jest to wymóg, by go wkomponować w łazienkową przestrzeń. Podstawowymi cechami takiego prysznica są swoboda korzystania z niego, brak ograniczeń ruchowych wewnątrz, łatwy dostęp oraz wizualne powiększenie metrażu łazienki.

Warto wspomnieć o estetyce i nowoczesności, ponieważ prysznice walk-in to stosunkowo młody trend w projektowaniu. Wieńczącym powodem, aby zdecydować się na taki wybór jest bezpieczeństwo użytkowania. Osoby starsze lub mające jakieś niepełnosprawności będą mogły bez problemu zażyć kąpieli. Brak progu minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się podczas wchodzenia i wychodzenia z prysznica.

Jeśli powyższe argumenty są spójne z Waszą wizją, to ten model prysznica będzie akuratnym rozwiązaniem.


prysznic walkin

Łazienkowe inspiracje z prysznicem walk-in

Prysznic typu walk-in może się wpasować do różnych stylów. W zależności od wykończenia: łazienka nowoczesna, minimalistyczna, skandynawska czy ostatnimi czasy popularna łazienka loftowa.

Mała łazienka oznacza mniejsze możliwości aranżacyjne, ale nie przekreśla zastosowania tego typu prysznica. Najlepszą opcją będzie użycie szklanego panelu, który będzie stanowił ściankę pomiędzy miejscem do kąpieli a resztą łaźni oraz optycznie nada pomieszczeniu przestrzeni. 

Na rynku jest dostępnych wiele projektów pryszniców walk-in. Ich cena zależy od jakości materiału. Najtańsze modele kosztują ok 400zł. A potem ich cena rośnie, nawet do kilku tysięcy zł. 
Szklane panele występują w formie jednolitej, bez żadnych wstawek, lub inspirowane stylem industrial i mają metalowe ramy czy ozdobne wstawki – najczęściej w kolorze czarnym.

W dużych łazienkach sprawdzą się prysznice walk-in wykonane ze ściany kaflowej lub gipsowej i obłożonej kaflami. Tzw. ścianka działowa, która odseparowuje prysznic od reszty powierzchni łazienki. Takie sposoby były w przeszłości wykorzystywane np. na basenach, salonach SPA, innych obiektach wellness.

Prysznic walk-in w stylistyce nowoczesnej

prysznic walkin modern

Prysznic walk-in w stylistyce skandynawskiej

prysznic walk-in skandynawski


prysznic walk-in skandynawski

Prysznic walk-in w stylistyce industrial

Prysznic walk-in industrial