Wystrój wnętrz

Cięte kwiaty jako naturalna dekoracja wnętrz

Co sprawia, że nasz dom jest przytulny i ma pozytywną aurę? Czy eleganckie wnętrze, w którym wszystko w zasadzie do siebie pasuje będzie miało ciepłą i przyjazną atmosferę? Czyste i uporządkowane mieszkanie będzie wyglądało świeżo, ale pozbawione dodatków dekoracyjnych może sprawiać wrażenie surowego i mniej gościnnego. Dekoracje nadają charakteru, przytulności i urokliwości.

Piwonie

Cięte kwiaty w domu

Zazwyczaj pojawiają się, gdy otrzymamy wiązankę na urodziny czy imieniny – fajna opcja to flower box białe róże – nie wymagają pielęgnacji i ich żywotność to ok. 2 tyg. Klasyczny bukiet wstawiamy do wazonu i ustawiamy na środku stołu, gdzie cieszy nasze oczy. Kwiaty dostarczają nam radości oraz pięknie zdobią każde wnętrze, nie tylko salon. Warto wykorzystać je jako naturalną dekorację naszych domów.

Flower box

Ozdoba przez cały rok

Cięte kwiaty mogą stanowić element aranżacji wnętrza przez cały rok. Możemy sezonowo robić kompozycje aktualnie dostępnych gatunków. Nie trzeba kupować gotowych wiązanek w kwiaciarni, nie każdy lubi takie gotowe bukiety. Postawmy na własną kreatywność i twórzmy sami kwietne dekoracje. Fajnie będą prezentowały się pojedyncze lub kilka gałązek w butelkach oczyszczonych z etykiet np. po winie lub piwie lub w zwykłych słoikach. Butelki lub słoiki możemy ozdobić sznurkiem albo wstążką. Mogą być także bez żadnych dodatkowych zdobień.

Kwiatki w słoikach

Jakie kwiaty cięte są najbardziej popularne

Piwonie


Wymieniane jako najpiękniejsze wśród wiosennych gatunków kwiatów są piwonie. Ich zamienna nazwa to peonia, pochodzi z Azji. Kwiatostan piwonii to pełna lub półpełna kula i występuje w kilku kolorach : różowym, czerwonym, białym lub rzadkim żółtym. Piwonia w domu postoi nawet 10 dni, jeśli zostanie ścięta w momencie rozszczepiania się pąków.

Piwonie

Tulipany

Wdzięczne i bardzo lubiane tulipany możemy zdobyć w prawie każdym kolorze. Mówi się, że Holandia to kraj tulipanów, ale tak naprawdę pochodzą z Turcji. Jak o nie dbać? Wystarczy przed włożeniem do wazonu uciąć po skosie końcówki, można dodać szczyptę cukru do wody. Ważnym aspektem przedłużenia świeżości tych kwiatów jest temperatura, im chłodniej tym lepiej.

tulipany Madzi

Róże

Wspomniane wcześniej flower boxy są gotowym rozwiązaniem. Taka kompozycja róż nie wymaga od nas żadnej uwagi, ponieważ kwiaty są w pojemniku, w którym znajduje się gąbka florystyczna nasączona wodą. Podlewa się bardzo rzadko, najczęściej nie trzeba tego robić. Róże prezentują się pięknie także jako pojedyncze kwiaty.


Słoneczniki

Najlepszą porą na cięcie słoneczników jest lipiec, kiedy jest ciepło i słonecznie. Bukiet ze słonecznikami będzie fantastycznie się prezentował na kuchennym blacie lub na parapecie. Słoneczniki we wnętrzu nadadzą wakacyjnego, beztroskiego klimatu.

Słoneczniki w kuchni

Bez i kwiaty z pola


Równie pięknie będą ozdabiać nasz dom kwiaty polne, które zerwiemy podczas spaceru za miastem. Taka naturalna wiązanka własnoręcznie zerwana wprowadzi świeżą, wiejską atmosferę. Natomiast kwiaty bzu sprawdzą się na balkonie lub tarasie, gdyż ich intensywny zapach może być nieznośny dla nosa.

Bez

Koniczyna

Ozdobienie domu naturalnymi kwiatami to sposób na małą metamorfozę wnętrz, rośliny działają kojąco na nasze zmysły, są świeże i pięknie pachną. Można je ustawić w każdym pomieszczeniu, a nawet kuchni czy łazience. Przy minimalnej opiece będą cudownie dekorowały nasze przestrzenie.

Kwiaty w salonie