Wyposażenie

Podane na tacy – śniadanie do łóżka, tace na wannę lub jacuzzi

Prozaiczna czynność, jaką jest przygotowanie śniadania może być wykonana w innej, cokolwiek romantycznej odsłonie. Która z kobiet nie marzy o pachnącej kawie, chrupiącym pieczywie i smakowitej sałatce podanej na dzień dobry do łóżka? Ilu mężczyzn rozpocznie dzień z uśmiechem, kiedy do sypialni wkroczy ukochana osoba niosąca pyszne jedzonko? Może nie zawsze jest czas na takie celebrowanie od rana, ale dobrze jest czasem zwolnić, wcześniej wstać i rozpocząć dzień w sposób inny niż zawsze. Niezbędnym elementem do tego śniadaniowego przedsięwzięcia jest taca.

śniadanie do łóżka

Tace śniadaniowe

Są wykonane z tworzywa sztucznego lub z drewna i w wielu kształtach oraz wielkościach. Zwykle taca posiada rączki albo uchwyty, dzięki którym stabilnie można przetransportować zawartość. I to jest istotny czynnik przy wyborze tacy. Musi być solidnie wykonana, należy zwrócić uwagę na uchwyty, czy nie są podejrzanej konstrukcji, tudzież jakości. Tace śniadaniowe do łóżka często mają formę stoliczka, czyli posiadają nóżki, można je postawić na szafce nocnej, a także samym łożu i pałaszować z rozkoszą poranny posiłek. Przy tego typu tacach istotne będzie porządne wykonanie, a poza funkcją jadalnianą pojawia się także funkcja robocza. Kiedy jesteśmy chorzy, lub robimy homeoffice i zostajemy w łóżku, możemy użyć tacostolika jako podstawki na laptopa.

stolik taca do łóżka

Klasyczne tace z tworzywa odróżnia od drewnianych to, że są łatwiejsze w czyszczeniu. Szybko usunie się z nich zabrudzenia. Występują w każdym kolorze i wzorze. Można je wykorzystywać do podawania posiłków, napojów a także szybciej znosi się zabrudzone naczynia z powrotem do kuchni.

taca

Tace dekoracyjne

Są to tace zdobione, które poza funkcją przenoszenia żywności mają pięknie wyglądać i być uzupełnieniem wystroju wnętrza. Ich miejsce znajduje się często w salonie, na komodzie lub stoliku kawowym. Używane są zwykle do podania kawy w stylowym serwisie. Niekiedy pełnią rolę podstawki na świeczniki, biżuterię lub inne bibeloty. Zdobienia są wykonane z naturalnych kamieni, szkiełek, a rama jest pozłacana lub posrebrzana. 

taca dekoracyjna
taca dekoracyjna

taca dekoracyjna

Ostatnio hitem stała się żywica epoksydowa, wytwarza się z niej przeróżne gadżety do użytku codziennego, m.in. tace. W przypadku takiego rękodzieła można stworzyć cudne i wyjątkowe egzemplarze. Jest to trwały materiał, do którego możemy dodać barwnik i uzyskać pożądany kolor. Osoby zajmujące się wyrobami z żywicy (EP) są w stanie wykonać tacę na zamówienie.
taca z żywicy epoksydowej
taca z żywicy epoksydowej

Tace na wannę/jacuzzi

Najczęściej drewniane lub bambusowe oraz wyprofilowane, aby można je było umieścić na krawędziach wanny. Pasują nie tylko do wanien wolnostojących, ale także do takich usytuowanych przy ścianie. Ten kąpielowy gadżet będzie idealny na dłuższą, ciepłą kąpiel, kiedy chcemy się odprężyć po dniu pracy. Ścianki zewnętrzne zabezpieczają ustawione na tacy przedmioty, aby omyłkowo nie zsunęły się do wody. Niektóre modele posiadają półkę na tablet, lub książkę. Tace na jacuzzi można kupić na zamówienie pod wymiar. Są to tace większe i pozwalają na korzystanie kilku osobom przebywającym w bąbelkowej kąpieli. Łyk szampana przy świetle świec w takich okolicznościach może być spełnieniem marzeń.

taca na wannę
taca na wannę

taca na jacuzzi

Taca w domu to dobra rzecz i kto nie korzystał, niech spróbuje, a najpewniej się do niej przekona!