Wyposażenie

Praca zdalna – jak stworzyć przestrzeń biurową w domu

Praca zdalna
staje się coraz bardziej popularna
i dostępna dla wielu profesjonalistów. Z
jednej strony, pozwala na więcej swobody i elastyczności, z drugiej jednak
wymaga samodyscypliny i zaangażowania, aby zachować produktywność. 

W tym poście
podpowiemy, jak zaplanować swoją przestrzeń do pracy w domu, aby była jak
najbardziej efektywna.

praca zdalna

Jak stworzyć inspirujące miejsce do pracy zdalnej w domu.

Nie każdy z nas ma wolny pokój w domu na biuro, o profesjonalnym gabinecie sporo osób może tylko pomarzyć. Aby zaaranżować kącik biurowy w mieszkaniu, wcale nie potrzeba wiele miejsca. Nawet w małym pokoju można znaleźć patenty i tak sprytnie ulokować niezbędne elementy, by dało się swobodnie i przyjemnie pracować. 

Na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania miejsca do pracy w domu?

1. Wybór odpowiedniej przestrzeni – cisza i brak rozpraszających przedmiotów. Jeśli miejscem naszej pracy będzie salon,

2. Ergonomia – wygodny fotel do pracy zdalnej to absolutny must have. Jeśli pracujemy wiele godzin, naprawdę warto zainwestować w porządny model. Podobnie sprawa ma się z biurkiem. Idealną opcją jest wybór biurka z regulacją wysokości. Takie rozwiązanie to ukłon w stronę naszego kręgosłupa. Regulowane biurko daje możliwość pracy na stojąco, ale przede wszystkim można je dostosować do naszego wzrostu.

3. Oświetlenie – istotna kwestia podczas pracy. Światło naturalne jest cennym źródłem, ale kiedy w porze jesienno zimowej go brakuje, trzeba mieć w zanadrzu lampę z jasnym światłem. Może to być lampka na biurko albo lampa podłogowa, stojąca na pałąku, którą można szybko i łatwo przestawić.

4. Narzędzia pracy – wszystko czego potrzebujemy, aby dobrze się pracowało. Komputer z drukarką, notes, ulubione pióro. Bardzo ważny jest dostęp do listwy zasilającej na kilka wtyczek. Jedna listwa z uziemieniem powinna zapewnić podłączenie na wszystkie niezbędne narzędzia.

5. Motywujące dodatki – detale, które umilą pracę. Zmotywują, kiedy nadejdzie chwila słabości oraz dodają zaaranżowanej przestrzeni uroku. To ma być miejsce, w którym ma się chcieć pracować! Ładny i optymistyczny plakat, roślina lub ulubiony kubek do kawy uprzyjemnią czas w pracy.

home office

Kącik biurowy w domu – gdzie go umiejscowić?

Prawdę mówiąc, praca zdalna w domu może być wykonywana w każdym pomieszczeniu, jeśli tylko znajdzie się kawałek wolnej przestrzeni do wstawienia niezbędnych przedmiotów.

Obecnie na rynku meblarskim jest wiele firm, które zwróciły uwagę na rosnącą popularność pracy zdalnej i zaktualizowały swoją ofertę o kompaktowe i ergonomiczne wyposażenie biurowe. Niewielkie, ale praktyczne biurka oraz fotele biurowe są projektowane z myślą o designie. Połączenie funkcjonalności z ładnym wyglądem, czyli wszystko to, czego potrzebujemy do zorganizowania kącika do pracy w domu.

Miejsce w salonie lub sypialni możemy oddzielić od reszty przestrzeni parawanem. Parawan kojarzący się w pierwszej chwili z plażowym akcesorium to świetny sposób na uzyskanie odrobiny prywatności w pokoju dzielonym z innymi mieszkańcami. Taki parawan wykonany np. z drewna, sztywnego materiału albo szyby to alternatywa na wyłączenie kawałka miejsca. Oczywiście sam parawan tudzież ścianka dzieląca nie wygłuszą potencjalnych hałasów. Tu na ratunek przychodzą słuchawki bezprzewodowe.

Praca zdalna w kuchni również jest możliwa, jeśli tylko wygospodarujemy wolną przestrzeń na potrzebny sprzęt do pracy. Stół w jadalni doraźnie może posłużyć jako miejsce w pracy.

 

praca zdalna w domu

praca zdalna z domu