Wyposażenie

Lustro w domu powiększy przestrzeń

Architekci wnętrz przy projektach aranżacji szczególnie małych powierzchni stosują trik z lustrem. Lustro powoduje złudzenie optyczne i „powiększa” istniejącą przestrzeń. Aby tak się stało, należy je umieścić w konkretnych miejscach w domu. Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję zwiedzić hotel w pałacu, to na pewno zwróciliście uwagę na wykorzystanie luster, często w zdobionych, złotych ramach. Lustra nadają się także do dużych pomieszczeń, a ich obramowanie podkreśla charakter miejsca.

Lustro w srebrnej ramie

Gdzie umieścić lustro, aby osiągnąć efekt zwiększonego metrażu?

Podstawową zasadą tego triku jest zawieszenie lustra blisko okna, ponieważ będzie odbijać promienie słoneczne. Jeśli nasz salon znajduje się po stronie północnej i jest słabo doświetlony przez naturalne źródło jasności, sprawdzi się umocowanie lustra nieopodal lampy.

Lustro

Czy wielkość lustra ma znaczenie?

Oczywiście, że ma. Im większy model powiesimy na ścianie, tym więcej uzyskamy dodatkowej powierzchni. Zaufajmy także swojej intuicji w momencie dopasowywania lustra, powinno być mniej więcej zawieszone na wysokości naszego wzroku.

Jaki model wybrać?

Dopasujmy lustro do stylu, w jakim urządzony jest nasz dom. Rama lustra definiuje ten styl, jeśli będzie błyszcząca, z elementami kryształków, w kolorze złotym lub srebrnym to przypasuje do będzie w duchu glamour. Czarne, cienkie obramowanie lub surowe lustro bez ramy odpowiada stylowi industrialnemu, natomiast lustro o kształcie rombu, lub kombinacja kilku złożonych kawałków to styl art. deco lub modern. Lustra postarzane sprawdzą się w stylistyce vintage.

GLAMOUR

Lustro w stylu glamour

Lustro w stylu glamour

LOFT

Lustro loftowe

Lustro loftowe

MODERN

Lustro art deco

Lustro modern

VINTAGE

Lustro vintage

Czy lustra sprawdzą się w przestrzeni biurowej?

Wybierając meble gabinetowe z jednej linii projektowej możemy dobrać do kompletu lustro w tym samym klimacie i umieścić je w biurze. Kiedy dodatkowo ustawimy parę roślin takie wnętrze będzie cieplejsze i bardziej przyjazne.

Lustro gabinetowe

Lustro wolnostojące

Jeśli nie mamy garderoby z lustrem, możemy wstawić do sypialni lustro wolnostojące, które poza funkcją powiększającą pokój będzie pełniło rolę dekoracyjną i użytkową. Która kobieta nie lubi przeglądać się zanim wyjdzie z domu? Lustra wolnostojące można przestawiać, co też jest fajną sprawą.

Podsumowując, lustra sprawdzą się w każdej przestrzeni, od małej do dużej, ich zastosowanie w aranżacji jest ponadczasowe i podkreśla styl danego miejsca. Nie bójmy się tego dodatku, aczkolwiek bądźmy ostrożni przy ich montażu 😉