Wystrój wnętrz

Patenty na szybką i niedrogą metamorfozę przedpokoju

Przedpokój w naszych mieszkaniach spełnia określoną rolę, jest to miejsce, w którym zdejmujemy okrycie, buty, zostawiamy torbę, klucze i inne drobiazgi. Często gabaryt holu jest mały i poza wieszakiem i małą szafką nic już się nie mieści. W przeszłości przedpokoje były taktowane po macoszemu i nie przywiązywało się większej wagi do jego aranżacji, a przecież wejście do jakiekolwiek pomieszczenia jest zwykle jego wizytówką. Nawet mały przedpokój może wyglądać pięknie i zapraszać do środka. Jakie są patenty na uzyskanie efektu wow?

Szafa w przedpokoju

Szybka metamorfoza przedpokoju

Wąski korytarz, który nie pomieści szafy na ubrania też może wyglądać schludnie i ładnie. Odnowienie ścian polegające na wygładzeniu nierówności i odmalowanie ich na jasny kolor (niekoniecznie biały) będzie sprawiać wrażenie świeżości i czystości. Poza tym jasne odcienie powiększają optycznie, a jeśli dodatkowo na ścianie powiesimy lustro to uzyskamy takie trochę oszukane zwiększenie przestrzeni w ciasnym korytarzu. Jeśli podłoga jest zniszczona, można ją odnowić, w przypadku parkietu wycyklinować, jeśli są to kafle, za pomocą farby do kafelek pomalować. 

Ciekawą opcją będzie chodnik lub wykładzina. Aby przedpokój nie wyglądał zbyt chłodno wystarczy powiesić obraz lub ustawić jakąś roślinę, która ociepli wnętrze. Zostaje jeszcze kwestia szafy, tu jest kilka rozwiązań. Możemy zamówić szafę na zamówienie u stolarza lub wyszukać w sklepie budowlanym pasującego wymiarem mebla. Bardzo fajnym pomyłem jest połączenie wieszaka na ubrania z ławeczką, na której można usiąść i zdjąć wygodnie buty. Taka zabudowa posiada szuflady lub półki na obuwie i inne drobiazgi, więc spełnia wszystkie potrzeby.
Szafka do przedpokoju

Przedpokój

Ławeczki do przedpokoju

Zabudowane ławeczki skryją nasze buty, dzięki temu będzie panował ład i nie będziemy się potykać o nie pospiesznie wychodząc lub wchodząc do domu. Model niezabudowany często ma półkę na obuwie. Poza praktycznym walorem ławeczki jest drugi, ten dekoracyjny. Dobierając styl mebla do aranżacji, która jest w przedpokoju nadamy jej spójności i osiągniemy zamierzony efekt.

ławeczka do przedpokoju

ławeczka do przedpokoju

ławeczka do przedpokoju

Przykładowe propozycje do przedpokoju

Zwykle są to małe przestrzenie, więc ich zmiana powinna być szybka i stosunkowo niedroga. Stosując kilka patentów można przemienić stary korytarz w miłe i ładne miejsce. Dobrze jest pamiętać, aby nie zagracić tego kawałka podłogi i rozmyślnie zaplanować rozłożenie poszczególnych elementów wystroju. Podsumowując etapy zmiany:

  • Odmalowanie ścian,
  • przemalowanie kafli lub zakrycie starej podłogi wykładziną lub dywanem,
  • zawieszenie lustra,
  • wstawienie szafki 2w1 lub ławeczki ,
  • umocowanie haków na okrycia wierzchnie ( w sytuacji, kiedy nie ma miejsca na szafę),
  • ulokowanie dodatków dekoracyjnych (z umiarem i rozmysłem).
przedpokój

przedpokój

przedpokój

Taki mini remont przeprowadzimy nawet w jeden dzień, mając zakupione wcześniej odpowiednie materiały, narzędzia i wyposażenie. Koszt oczywiście uzależniony jest od budżetu, ale w wersji ekonomicznej nie powinien wynieść więcej niż 3000zł. Stosunkowo tanim kosztem mamy możliwość odnowienia przedpokoju, który będzie wizytówką naszego domu.