Aranżacje

Stolik nie tylko kawowy, jakie są obecnie trendy?

Stoliki kawowe czy klasyczne ławy to element wyposażenia, którego nie spotkamy w każdym domu. Dzieje się tak dlatego, iż nie jest to mebel z gatunku niezbędnych do życia. W przeciwieństwie do stołu, przy którym spożywamy posiłki, pracujemy lub urządzamy przyjęcia okolicznościowe, stolik kawowy to niejako designerski gadżet. Można go mieć, ale nie trzeba. W małych pomieszczeniach często nie ma dla niego już miejsca.

stolik kawowy

Jaki stolik wybrać do salonu?

Jeśli mamy swobodę spowodowaną wolną przestrzenią do wykorzystania, to śmiało możemy wybrać model, który nam się po prostu spodoba. Oferta jest ogromna, począwszy od stolików z meblowych sieciówek, jak i od firm, które tworzą cudowne rękodzieła. W zależności od posiadanego budżetu na ten cel, jesteśmy w stanie znaleźć ten idealnie pasujący do naszego salonu. Możemy kierować się stylem, który dominuje w domu, wówczas z pewnością nie będzie to mebel z innej parafii, tylko stworzy harmonijną całość.
Ważnym aspektem jest kształt, a ten potrafi być całkowicie szalony, asymetryczny lub stonowany i przewidywalny. Do tych pierwszych możemy zaliczyć modernistyczne kubatury z zachwycającą i wymyślną podstawą, albo skonstruowane z kilku modułów. Te drugie to modele zachowawcze, co nie znaczy, że nie piękne. Często mają kształt okręgu, prostokąta czy kwadratu.

stolik kawowy

Stoliki drewniane

Projekty w duchu eko, boho, skandynawskim to rozwiązania dla osób, które cenią naturalne materiały, dobrze się czują w ich otoczeniu. Meble drewniane wykonane na zamówienie lub nawet według własnego projektu różnią się od takich kupionych w sieciówce. Poza jakością wykonania oraz solidnym materiałem mają w sobie historię. Ciekawym pomysłem na stolik kawowy jest wykorzystanie kawałka drewna, gdzie widać wielkie słoje. Taki piękny, oryginalny mebel można zrobić samemu lub z pomocą stolarza. Będzie pasował także do nurtu loftowego, który nadal jest na topie.

stolik drewniany
stolik drewniany

stolik drewniany

Stoliki w stylu glamour

Blink, blink, czyli musi być złoto, srebro, koniecznie kryształy lub inne ozdoby, które swoim blaskiem będą zwracać na siebie uwagę. W stoliczkach glamour często wierzchnią warstwę pokrywa lustro, posiadają bogate zdobienia z kamieni lub mają osobliwą podstawę. Niektóre projekty są pozornie proste, ale po dłuższej chwili można dostrzec dyskretne, acz eleganckie szczegóły.

stolik glamour

stolik glamour

Proste stoliki kawowe

Będą pasowały do każdego wnętrza, często są wykonane z drewna lub z tworzywa, nie mają żadnych dodatkowych zdobień, półek czy szufladek. Chcąc wydać mniej pieniędzy należy zajechać do popularnej Ikei i tam na pewno uda się wyszukać taki właśnie stolik.

stolik kawowy

Stolik kawowy definiuje jego nazwa, ale ma również inne zastosowania. Może dekorować wnętrze dzięki ustawionymi na nim kwiatami, świecami czy zdjęciami w fajnych ramkach. Meble mające kilka zastosowań są rozwiązaniem idealnym. Stoliki, które można przestawić lub posiadają kółka do przesuwania będą optymalne do mniejszych przestrzeni. W momencie szybkiej chęci zmiany układu mebli, można je bezproblemowo przesunąć.

stolik kawowy