Wyposażenie

Zalety biokominków

Nie ma chyba osoby, której nie podobają się kominki. Ciepło i nastrój jaki wytwarza kominek powoduje, że chętnie widzimy go w swoich wnętrzach.
Jeszcze nie tak dawno, jeśli nie posiadałeś komina, to o kominku mogłeś tylko pomarzyć. Jednak w sprzedaży pojawiły się biokominki. Szansa na realizację marzeń dla tych wszystkich, którzy pragną cieszyć się ciepłem i pięknem ognia w zimniejsze wieczory.
Jednak niektórym trudno uwierzyć, że ich marzenia o kominku mogą się spełnić. Szukają wad w biokominkach, jakby chcąc się upewnić, że nie warto ich kupić.

Oczywiście, biokomiki mają wady. Bo przecież ma je wszystko. Biokominki posiadają jednak sporo zalet. I na nich warto się skupić.
Zalety biokominków
Czystość
Drewno zastąpiono biopaliwem (bioetanolem). Nie musisz więc posiadać komina. Zaletą bioetanolu jest fakt, że podczas spalania wytwarza on parę wodną i CO2 więc nie pozostawia wokół uciążliwej sadzy.
Kto mia tradycyjny kominek, ten doskonale pamięta jak mocno brudzi on wszystko wokół. Nie pomagają zamknięte szyby, bo żeby ładnie się prezentował- to należy go systematycznie sprzątać. Wnętrze kominka pełne jest sadzy, szybę również pokrywa pył, a lekki popiół unosi się wokół jak tylko otworzysz drzwiczki.
Jeśli nie masz czasu na częste sprzątanie- to biokominek jest wygodniejszy i pozwala zaoszczędzić sporo czasu na sprzątaniu. No chyba, że lubisz sprzątać 🙂
Mobilność
Biokominek nie wymaga żadnych dodatkowych instalacji więc możesz go postawić prawie w każdym miejscu. Na stole, szafie, podłodze, parapecie, a nawet wkomponować w meble. A niektóre modele możesz nawet swobodnie przestawiać. Są proste w montażu.
Wszystko czego potrzebujesz to zwykły system wentylacji, nie wymagający odprowadzania spalin. Żadnych pozwoleń, dokumentów itp.
Zmiana wielkości płomienia
Możesz nie tylko samodzielnie rozpalać i gasić płomień, ale również dowolnie ustawiać jego wielkość. Oczywiście ogień może się samoczynnie wypalić w wyniku wyczerpania biopaliwa w kominku.
Nowoczesna stylistyka
Trzeba przyznać, że biokominki wyglądają atrakcyjnie. Dlatego zyskują popularność i budzą coraz większe zainteresowanie. Wzorów jest sporo, systematycznie pojawiają się nowe kolekcje, które doskonale wpasowują się w nowe trendy designerskie.
Niektóre firmy oferują nawet wykonanie biokominka według upodobań i projektu Klienta.
Dobrej jakości biokominki wykonane są ze szlachetnych surowców. Połączenie kolorystyki z dobrym materiałem i wzorem- daje piękny końcowy efekt. Nowoczesny biokominek potrafi zmienić wystrój wnętrza, sprawiając, że stanie się ono eleganckie.